روستای بادجان

روستای بادجان

۱۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

ضریح شش گوشه

.....................................................
چرا برخلاف ضریح و مرقد امامان دیگر، ضریح مرقد مطهر سیدالشهدا(ع) شش گوشه ساخته شده است.

در این باره روایت های گوناگونی وجود دارد. اما مجموع این روایت ها و آن چه نزدیک تر به منطق به نظر می رسد، آن چیزی است که شیخ مفید(ره) در کتاب «الارشادات» آورده است. او در بخشی از این کتاب نام 17 نفر از شهدای بنی هاشم در روزعاشورا را ذکر کرده و  نوشته است:«آنان پایین پای آن حضرت در یک قبر (گودی بزرگ) دفن شدند و هیچ اثری از قبر آنان نیست و فقط زائران با اشاره به زمین در طرف پای امام ـ علیه السّلام ـ آنان را زیارت می‌کنند و علی بن الحسین ـ علیهم السّلام ـ (علی اکبر) از جملة آنان است.برخی گفته‌اند: محل دفن علی اکبر نسبت به قبر امام حسین ـ علیه السّلام ـ نزدیک‌ترین محل است.»


در بعضی از روایات دیگر از جمله کتاب «کامل الزیارات» جعفر بن محمد قمی هم آمده است: «امام سجاد ـ علیه السّلام ـ (با قدرت امامت و ولایت) به کربلا آمد و بنی‌اسد را سرگردان یافت، چون که میان سرها و بدن‌ها جدایی افتاده بود و آنها راهی برای شناخت نداشتند، امام زین العابدین ـ علیه السّلام ـ از تصمیم خود برای دفن شهیدان خبر داد، آن گاه به جانب جسم پدر رفت، با وی معانقه کرد و با صدای بلند گریست، سپس به سویی رفت و با کنار زدن مقداری کمی خاک قبری آماده ظاهر شد، به تنهایی پدر را در قبر گذاشت و فرمود: با من کسی هست که مرا کمک کند و بعد از هموار کردن قبر، روی آن نوشت: «هذا قبر الحسین بن علی بن ابی طالب الّذی قتلوه عطشاناً غریباً»؛ این قبر حسین بن علی بن ابی طالب است، آن حسینی که او را با لب تشنه و غریبانه کشتند. پس از فراغت از دفن پدر به سراغ عمویش عباس ـ علیه السّلام ـ رفت و آن بزرگوار را نیز به تنهایی به خاک سپرد. سپس به بنی‌اسد دستور داد تا دو حفره آماده کنند، در یکی از آنها بنی‌هاشم و در دیگری سایر شهیدان را به خاک سپردند، نزدیک‌ترین شهیدان به امام حسین ـ علیه السّلام ـ فرزندش علی اکبر ـ علیه السّلام ـ است؛ امام صادق ـ علیه السّلام ـ در اینباره به عبدالله بن حمّاد بصری فرموده است: امام حسین ـ علیه السّلام ـ را غریبانه کشتند، بر او می‌گرید کسی که او را زیارت کند غمگین می‌شود و کسی که نمی‌تواند او را زیارت کند دلش می‌سوزد برای کسی که قبر پسرش را در پایین پایش مشاهده کند.

بنابراین به نظر می رسد گوشه های اضافی ضریح مطهر امام حسین(ع) محل دفن پسر بزرگ ایشان یعنی حضرت علی اکبر(ع) باشد و محل دفن  نوزاد شش ماهه اباعبدالله الحسین(ع) یعنی علی اصغر(ع) نیز روی سینه پیکر مطهر امام حسین(ع) باشد.

برگرفته از سایت تابناک۳۱ فروردين ۹۴ ، ۲۲:۳۴ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

شهیدعلی صیادشیرازی


موضوع: داستان
آن شب علی پیراهن عربی ‌ای را که مادر از مکه برایش آورده بود، تن کرد و نمازش را با همان خواند . مادر وقتی او را در جامه ی سپید دید، لحظه ‌ای خیال کرد او در زمین نیست. او را در صف سپید پوشانی دید که لبیک گویان به آسمان می‌ رفتند. قلبش ریخت. به خودش دلداری داد و فکر کرد از تأثیرات مراسم حج است. با این حال نتوانست تاب آورد و گفت: «علی جان، لباست را عوض کن سرما می ‌خوری» ... ده‌سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی زمانی که ستوان علی صیاد شیرازی افسر گمنامی در لشکر تبریز بود، تیمسار یوسفی فرمانده لشکر در میان جمعی از نظامیان گفته بود: «نام این جوان را به خاطر بسپارید. من در ناصیه او آن‌قدر لیاقت می‌بینم که اگر بخت یارش باشد و از شر حاسدان در امان بماند، روزی فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران شود!» ... پیش‌بینی سرلشکر پیر سیزده سال بعد هنگامی تحقق یافت که ایران یکی از حساس‌ترین لحظات تاریخی خود را می‌گذراند ...۳۱ فروردين ۹۴ ، ۲۲:۲۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

عکس جنایات سعودی هادریمن

...............................................


هشدار؛ دیدن این تصاویر ممکن است برای برخی از مخاطبان آزار دهنده باشد

حمله 158 فروند جنگنده کشورهای عربی به یمن، صحنه‌های دلخراشی را از خود باقی گذاشته است؛ حمله‌ای که سعودی‌ها و متحدین منطقه‌ای و بین‌المللی آنها، حمله به مراکز نظامی انصارالله در یمن خوانده‌اند.


۲۸ فروردين ۹۴ ، ۰۰:۰۳ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

تجاوزعربستان به مسلمانان یمن

سخنان مهم رهبری درباره تجاوز سعودی به یمن

رهبر معظم انقلاب اقدام علیه ملت یمن را «جنایت، نسل‌کشی و قابل تعقیب بین المللی» دانستند و گفتند: سعودی‌ها در این ماجرا قطعاً ضربه خواهند خورد و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد.


سخنان مهم رهبری درباره تجاوز سعودی به یمن

به گزارش دیدبان به نقل از تسنیم ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز پنجشنبه در دیدار جمعی از بانوان، شاعران و ذاکران اهل بیت علیهم السلام ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، مطالب بسیار مهمی را درخصوص مذاکرات هسته‌ای و همچنین تحولات یمن بیان کردند.

 حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخشی از سخنان خود به تحولات بسیار مهم یمن اشاره و تأکید کردند: سعودی‌ها با تجاوز به یمن، خطا و اشتباه کردند و بدعت بدی را در منطقه بنیان گذاشتند.

رهبر انقلاب کار این روزهای دولت سعودی در یمن را مشابه جنایت صهیونیست‌ها در غزه خواندند و به دو جنبه مهم این موضوع پرداختند.

ایشان اقدام علیه ملت یمن را «جنایت، نسل‌کشی و قابل تعقیب بین المللی» دانستند و افزودند: کشتن کودکان، تخریب خانه‌ها و نابود کردن زیربناها و ثروت‌های ملی یک کشور، جنایتی بزرگ است.

رهبر انقلاب تأکید کردند: یقیناً سعودی‌ها در این مسئله خسارت و ضرر خواهند کرد و به هیچ وجه پیروز نخواهند شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای درخصوص دلیل پیش‌بینی شکست سعودی‌ها گفتند: دلیل این پیش‌بینی واضح است، زیرا توانایی نظامی صهیونیست‌ها چندین برابر سعودی‌ها و منطقه غزه نیز یک منطقه کوچک بود، اما آنها نتوانستند موفق شوند، در حالی که یمن، کشوری پهناور و با جمعیت دهها میلیونی است.

رهبر انقلاب تأکید کردند: سعودی‌ها در این ماجرا قطعاً ضربه خواهند خورد و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد.

ایشان با اشاره به سوابق سعودی‌ها در مسائل سیاست خارجی گفتند: ما با سعودی‌ها در مسائل گوناگون سیاسی اختلافات متعددی داریم اما همیشه می‌گفتیم که آنها در سیاست خارجی متانت و وقار نشان می‌دهند، اما چند جوان بی‌تجربه امور آن کشور را در دست گرفته و دارند جنبه توحش را بر جنبه متانت و ظاهرسازی غلبه می‌دهند، که این کار قطعاً به‌ضررشان تمام خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی خطاب به دولت سعودی تأکید کردند: این حرکت در منطقه قابل قبول نیست و من هشدار می‌دهم که باید دست از حرکت جنایت آمیز در یمن بردارند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای سپس به حمایت و دفاع آمریکا از دولت سعودی اشاره کردند و افزودند: این طبیعت آمریکاست که در همه قضایا به‌جای اینکه از مظلوم حمایت کند، طرف ظالم را می‌گیرد، اما آنها نیز در این موضوع ضربه خواهند دید و شکست خواهند خورد.

ایشان با اشاره به ادعای دخالت ایران در یمن گفتند: هواپیماهای جنایتکارشان آسمان یمن را ناامن کرده و بهانه‌های ابلهانه‌ای که از نظر خداوند، ملتها و منطق بین المللی مردود است برای دخالت در یمن جور می‌کنند، اما این کارها را دخالت نمی‌دانند و در مقابل، ایران را متهم می‌کنند.

رهبر انقلاب ملت یمن را ملتی کهن و با سابقه دیرین که ظرفیت و توانایی تعیین دولت خود را دارد خواندند و مجدداً تأکید کردند: لازم است دولت سعودی هرچه زودتر دست از این جنایت‌های فاجعه‌بار بردارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای نقشه اولیه طراحی شده توسط بدخواهان ملت یمن را، ایجاد خلأ قدرت و به وجود آوردن شرایطی مشابه وضعیت بسیار بد و رقت‌بار لیبی خواندند و گفتند: خوشبختانه در تحقق چنین هدفی ناکام ماندند زیرا جوانان مؤمن، علاقمند و معتقد به راه و روش حضرت امیرالمؤمنین(ع) اعم از شیعه، سنی، زیدی و حنفی مقابل آنان ایستادند و از این به بعد نیز ایستادگی کرده و پیروز خواهند شد.

۲۷ فروردين ۹۴ ، ۲۳:۵۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

مولودی

صوت مولودی بهترین بانو:کریمی

...............................دریافت


۲۱ فروردين ۹۴ ، ۱۳:۴۷ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

روزمادر

۱۷ فروردين ۹۴ ، ۱۹:۴۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

ویژه نامه ولادت حضرت زهرا-مقالات و دل نوشته ها

            پیامبر اکرم (ص) فرمود:            فاطمه پاره تن من است هرکس او را بیازارد مرا آزرده و هرکس مرا بیازارد خدا را آزرده است  و هرکس او را خشنود کند مرا خشنود کرده و هرکس مرا خشنود کند خدا را خشنود کرده است

مقالات و دل نوشته ها

 

انس و الفت با مادر Download
تاریخ و مکان تولد حضرت زهرا Download
تصویر حضرت زهرا Download
تولد حضرت زهرا Download
حضرت زهرا سلام الله علیها Download
خلقت حضرت زهر Download
دوران شیرخوارگی حضرت زهرا Download
رحلت عمو و مادر بزرگوارشان Download
رشد و بالندگی حضرت زهرا Download
سیر خلقت نورانی حضرت زهرا Download
شکرانه Download
صحبت حضرت زهرا Download
عطر گل Download
فرمان الهی Download
کیفیت و چگونگی تولد حضرت زهرا Download

 

۱۷ فروردين ۹۴ ، ۱۹:۳۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

ترک گناه

یکی از راه های ترک گناه + پوستر

یَوْمَ تَجِدُ کُلُّ نَفْسٍ ما عَمِلَتْ مِنْ خَیْرٍ مُحْضَراً وَ ما عَمِلَتْ مِنْ سُوءٍ تَوَدُّ لَوْ أَنَّ بَیْنَها وَ بَیْنَهُ أَمَداً بَعیداً وَ یُحَذِّرُکُمُ اللَّهُ نَفْسَهُ وَ اللَّهُ رَؤُفٌ بِالْعِبادِ (۱)

روزى که هر کس، آنچه را از کار نیک انجام داده، حاضر مى‏بیند و آرزو مى‏کند میان او، و آنچه از اعمال بد انجام داده، فاصله زمانىِ زیادى باشد. خداوند شما را از (نافرمانى) خودش، بر حذر مى‏دارد و (در عین حال،) خدا نسبت به همه بندگان، مهربان است.»

 

یکی از چیزهایی که سبب میشه انسان کمتر طرف گناه برود و می تواند با کمک و یادآوری آن سد محکمی در برابر گناه و معصیت ایجاد کند ، توجه به قیامت و حسابرسی قیامت است .

 

اگر همیشه به یاد داشته باشیم که از همه اعمال و رفتار ما در روز قیامت حسابرسی میشود ، از گناهانی که در دنیا مرتکب می شویم ، از دروغ و تهمت و غیبت و … قرارست در قیامت سوال شود ، خود این توجه و یادآوری باعث می شود در این دنیای زود گذر بیشتر به اعمال و رفتارمان دقت کنیم و مرتکب کارهای ناشایست نشویم .

روز قیامت و موقع حسابرسی همه اعمال خوب و بدی که در دنیا انجام داده ایم در در پیش روی ما و در محضر خدا حاضر میشود ، در آن شرایط وقتی انسان کارهای نیک و خوبی که در دنیا انجام داده است را در مقابلش می بیند خوشحال میشود و هنگامیکه کارهای زشت و ناشایستی که در دنیا انجام داده بود را نیز در مقابلش می بیند جدا از شرم و خجلتی که از ارتکاب آن اعمال دارد آرزو میکند ای کاش فاصله زمانی زیادی بین او و اعمال زشتش می بود .

پس هنگامی که قرارست مرتکب گناه بشویم یادی از قیامت و حسابرسی دقیق آن روز داشته باشیم تا به برکت آن ، از گناه و معصیت دست کشیده و مرتکب آن نشویم

 

(۱) آل عمران . آیه ۳۰

آیه تصویری قرآن

۱۷ فروردين ۹۴ ، ۱۹:۲۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

بدرقه

حاج حسین سیب سرخی -بدرقه فاطمیه ۹۴دریافت
..........................................................................................
۱۱ فروردين ۹۴ ، ۱۳:۳۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی

تصاویر

تصاویرقبرستان بقیع قبل ازتخریب

....................................

Baqi-1880

تصویرقبرستان بقیع در سال ۱۸۸۰ میلادی

mabbs 4

تصویر قبرستان بقیع در سال ۱۸۹۰ میلادی

Baqi_tomb

تصویر گنبد ائمه (ع) در بقیع، پیش از تخریب آن در دولت آل سعود

۰۹ فروردين ۹۴ ، ۲۰:۲۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
خادم اهل بیت(ع)-مهندس رضااحمدی